Chata Šopisko | O nás
15340
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15340,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

O nás

Chata  Šopisko

Ak ste toho názoru, že aj na Slovensku sa dá stráviť krásna dovolenka a netreba za peknými zážitkami utekať do zahraničia, tak Vám dáme tip na jedno prekrásne miesto v horskom prostredí v lone Slovenského Rudohoria, tesne pod Klenovským Veprom.

Chata Šopisko sa nachádza na rozhraní 3 okresov (Brezno-Banská Bystrica-Rimavsá Sobota), neďaleko Čierneho Balogu 9, 10 km od Lomu nad Rimavicou a 18 km od Klenovca v časti Skorušina.

Pokiaľ chcete vypadnúť z rýchleho a stresového kolotoča, ktorý nám prináša dnešná doba a trošku spomaliť a stráviť pár pekných chvíš v kruhu rodiny a kamarátov v čarovnom svete ticha a romantiky, nie je čo rozmýšľať.

Chata Šopisko je v skratke chata v štýle „Stebou mě baví svět“ pre cc a 8-12 ľudí (ideálne pre 8), ktorí majú vzťah k prírode. Vchate sa isto nájde miesto aj pre Vaše zvieratko.

Kúri sa drevom, v kuchyni je klasický murovaný šporák a 2 postele. V spodnej „spoločenskej izbe“ je krb a 3 postele, v podkroví ďalšie dve izby s 4 a 6 lôžkami.

V chate je záchod a sprcha (práve prebieha rekonštrukcia kúpelne).

Chata je inak takmer bez elektriny, ktorá sa využíva len na nevyhnutné účely. Akurát sa generálkuje stará Slávia stabilák, takže v budúcnosti bude nejaký trvalý zdroj elektriny.

Na dvore je studnička, veľký stôl, záhradná piecka s krbom a nedávno sa dokončil prístrešok, ktorý zvalil 2 m sneh.

Pod chatou sa nachádza rybníček (5 x 8 m), takže sa dá aj okúpať a čoskoro pribudne aj drevená fínska sauna.

Máme tu nový kŕmelec a pri troške šťastia môžete pozorovať lesnú zver priamo z chaty, alebo si vyskúšať vyspať sa v sene.

Dostupnosť autom je problematická, pokiaľ nemáte terénne auto. Robíme to tak, že autá sa nechávajú u suseda a odtiaľ sa vyvezieme hore na chatu do výšky 1038 m. n. m. naším „tereniakom“ tých 6 km o 400 výškových metrov vyššie. Hore sa neoplatí chodiť na dva dni.

Dajú sa odadtiaľ robiť prekrásne túry. Vedie tu červená turistická značka (Rudná Magistrála) na Klenovský Vepor (2 hod); Sihla-Lom nad Rimavicou (2:30 hod); Čierny Balog (3 hod); alebo po Skorušinskej doline.