Chata Šopisko | Prečo k nám
15470
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15470,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Prečo k nám

 Čisto Príroda

Ticho

Človek si až hore uvedomí čo znamená ticho a skutočný zvuk prírody. Stačí sa započúvať do šumu lesa, žblnkotu potôčika,  praskotu ohňa či  zvuku zvierat (jeleňa, vtačikov, žiab ako aj úplne maličkých  cvrčkov).

Čistý vzduch

Čistota ovzdušia je spätá s chuťou do jedla.  Vaše chuťové bunky Vám to určite potvrdia. A k tomu vôňa lúčnych kvetov a  hlavne lipy, ktorá nás každoročne poteší svojim prekrásnym kvetom.

Nočná obloha

Že vraj na hviezdy je najkrajší pohľad z púšťe, ale pravda je taká, že najkrajšie ich vidno zo Šopiska. Proste neexistuje krajší pocit ako si ľahnúť do trávy a sledovať tú nekonečnú krásu hviezd, zamýšlať sa nad životom a …

Ďaleko od civilizácie

Pre niekoho výhoda pre niekoho nevýhoda, ale tu človek pochopí, že sa dá krásne prežit aj bez výdobytkov dnešnej doby. Nie je to super  ked si môžeťe odšlapať 2hod do najbližšej krčmy alebo obchodu…?

Lesné plody

Už ste mali tú česť ovoňať  či  spraviť si penu alebo čaj z čerstvo nazbieraných lesných plodov či byliniek? Žiaden popradský čaj sa nechytá. Hneď sa  zbiehajú slinky už len pri pomyslenì na lesné jahody, černice, maliny, čučoriedy, brusnice či božskú chuť a vôňu byliniek.

Nadmorská výška

Redší vzduch Vám prečistí všetky zákutia tela i duše. Tých 1038 metrov nad morom je zárukou pekného výhľadu na Klenovskú dolinu. Nie je nič krajšie, ako sa ráno prebudiť, opláchnuť v studničke a pozrieť sa do diaľav doliny. ‘Čeresničkou na torte’ tu býva naše ‘Slovenské more’ = inverzia.

Takmer nedotknutá príroda

Je naozaj zaujimavé, že sa na Slovensku nájde  ešte takéto takmer neporušené miesto. Je to vlastne stará laznícka oblasť Skorušina, kde kedysi žili naši predkovia.  Človeku príde priam neuveriteľné že tu kedysi  celoročne hospodárili.

Lesná zver

Nebudeme klamať, že tu nie sú medvede, vlci, diviaky, rysy či srny. Máme tu všetko. Práve chceme docieliť, aby si ľudia mohli odsledovať čo najviac zvieratiek, aby lepšie  pochopili a videli ich prostredie. Čoskoro by sme chceli mať v rybníku ryby, na stromoch vtáčie búdky a v úli včielky.

Ekologické zmýšlanie

Sme si vedomì, aký vplyv má človek na životné prostredie, a preto by sme všetko chceli robit v duchu ekologie = alternatývnych zdrojov energie. Takže pre začiatok používame ekologické čistiace prostriedky, triedenie odpadu a vozenie ho na skládky. V pláne je prirodné čistenie splaškovej vody špeciálnymi vodnými kultúrami.

Vízia do budúcnosti

Chceli by sme ľuďom trošku viac priblížit ako sa dá prežiť v prírode. Aby si uvedomili krásu a silu zákonov prírody. Našim snom do budúcnosti  je mať zvierací dvor, kde by  ste si mohli pohladkať každé zvieratko. K ďalším snom  tiež patrí využívanie alternatývnych zdrojov energie ako solár, vietor, voda a mozno aj drevoplyn či hnoj. Máme možno veľa plánov ale robíme všetko pre to,  aby sa zrealizovali. A preto potrebujeme aj Vás aby ste nám pomohli a podporili naš sen …